Venčeslska nedelja

V nedeljo 1. 10. 2023 je bilo v župniji Sv. Venčeslava na Zg. Ložnici še posebej slovesno.

Župljani smo praznovali žegnansko nedeljo v čast našemu farnemu zavetniku župnije Sv. Venčeslavu.  Sv. mašo je daroval kanonik g. Stanislav Praznik iz Maribora in domači župnik g. Dejan Frangež, diakoniral diakon Ivan Žišt.

Gospod Praznik je tudi blagoslovil 10 obnovljenih svetniških kipov.

Na Marijinem oltarju so: kip Lurške Matere Božje, ob njej Sv. Katarina Aleksandrijska in Sv. Lucija. Zgoraj pa kipa Sv. Janez in Luka –  evangelista.

Jožefov oltar spodaj: kipa Sv. Avguštin in  Sv. Gregorij Veliki, papež. Zgoraj pa kipa Sv. Marko in Matej – evangelista.

Pred daritvenim oltarjem pa kip Matere Božje.

Po maši je sledilo  pred župniščem vsakoletno druženje s programom.

Organizator std. Ivan Žišt je prisotnim  predstavil potek dela obnovitve (restavratorstva Petek), kakor tudi zgodovino posameznih svetnikov.

Župnija je pogostila vse prisotne, skrbne gospodinje so postregle z dobrotami, domači vinogradniki pa z žlahtno kapljico.

Za razvedrilo in dobro voljo pa je poskrbel ansambel »Pika.Si«.

Sonja Arbeiter